50 سال تجربه تولید را پشت سر گذاشته ایم

ما به کیفیت و ارزش هایمان باور داریم

  • ارتقاء فن آوری
  • تنوع محصول و گسترش بازار
  • رسیدگی اثربخش یه شکایات
  • دستیابی به وفاداری مشتریان
  • جلب رضایت کلیه ذینفعان

آلومتک به عنوان اولین تولید کننده انواع هادی های هوایی خطوط توزیع و انتقال نیرو، سیم های محافظ مرکب نوری (OPGW) مقاطع پروفیل و باس بار بیلت و مفتول آلومینیومی و پیشرو در صنعت برق، دانش و تجربه فنی و کیفی بالا را در تأمین نیازهای روزافزون مشتریان داخلی و خارجی دارا می باشد. آلومتک با بهره گیری از روش های پیشرفته و تجهیزات آزمایشگاهی مجهز جهت انجام انواع آزمون های صنعت سیم و کابل و استفاده ازنیروهای متخصص و زبده و آموزش دیده علاوه بر اعمال استانداردهای مورد نیاز مشتریان،  در کنترل پارامترهای کیفی مربوط به  مواد اولیه، فرآیند تولید محصول، الزامات مکانیکی و الکتریکی محصولات و در نهایت حمل و نقل تا رسیدن محصول به دست مشتری ارزیابی های دقیق را انجام می دهد.

انواع هادی های هوایی خطوط توزیع و انتقال نیرو
هادی های هوایی آلومینیومی تولید شده مطابق با استانداردهای ASTM, BS-EN, DIN, IEC بوده و شامل انواع هادی های ذیل می باشد:
‏هادي هاي آلومينيومي، تقويت شده با فولاد  Aluminum Conductors Steel Reinforced (GA/AW) ACS
‏‏هادي هاي تمام آلومينيومي آلياژي‏ (All Aluminum Alloy Conductors) AAAC
هادي هاي تمام آلومينيومي ( All Aluminum Conductors) AAC
هادي هاي پرظرفيت ACSS.(Aluminum Conductors Steel Supported) ACSS (MS/AW)
‏هادي هاي آلومينيوم آلياژي، تقويت شده با فولاد  (Aluminum Alloy Conductor Steel Reinforced AACSR (GA/AW
هادي هاي روكشدار کابل خودنگهدار ABC (Aerial Bundle Cable)
هادي هاي روكشدار فشار ضعیف و متوسط هوایی (XLPE, HDPE) Covered Conductors
انواع شيلدوايرها Shield Wire (GA/AW)

سیم های محافظ مرکب نوری (OPGW)

OPGW  نوعی کابل است که در خطوط فوق توزیع و انتقال مورد استفاده قرار می گیرد. این کابل از یک یا چند تیوپ آلومینیومی یا استنسل استیل حاوی تعداد معینی از فیبر های نوری و سیم های فولادی با روکش آلومینیوم در لایه اول و سیم های فولادی ، آلومینیومی و آلومینیوم آلیاژی و یا ترکیبی از آنها در دیگر لایه ها، بر اساس نوع مشخصات الکتریکی و مکانیکی مورد نظر،تشکیل شده است.
تعداد فیبر های نوری به کارگرفته شده در تیوپ ها متغییر بوده و بر اساس نیاز و درخواست مشتری می تواند از 1 فیبر آغاز شده و به اعدادی همچون 48،24،12 و حتی بالاتر نیز برسد. در تولید و طراحی كابل‌هاي OPGW می توان از فیبرهای Single-mode  و Multi-mode استفاده نمود. کابل های OPGW از نظر ظاهری مشابه سیم های گارد (شیلدوایر) و یا هادی های ACSR بوده و در خطوط قدیمی موجود جایگزین سیم های گارد شده و در طراحی خطوط جدید انتقال،به عنوان محصولی با دو کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند.

مقاطع پروفیل و باس بار

توليد محصولات متنوع پروفيل آلومينيومي و مقاطع صنعتي از آلياژهای آلومينيومي به اشکال مختلف با ‏کاربردهاي صنعتي و ساختماني بر اساس نياز بازار و درخواست مشتري و با رعايت ‏استانداردهاي مربوطه صورت می پذیرد.
علاوه بر توليد انواع پروفیل ها، باس بارهاي آلومينيومي عمدتاً از آلياژ گروه ‏‏6101 نیز تولید می گردد. اين باس بارها در نيروگاه‌ها و پست هاي برق به عنوان رساناي قوي جريان الكتريكي بسيار با اهميت بوده و مطابق با استاندارد ‏ASTM B317‏ ‏توليد و مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اين شركت سال‌هاست انواع مقاطع باس بار با قطرهاي خارجي 160،120،100،80،60 و 200 ميليمتر را با ضخامت هاي متنوع توليد و ارائه مي‌نمايد كه اينك با توليد باس بار با قطر 250 ميليمتر و ضخامت 6 ميليمتر، ضمن تكميل سبد محصولات خود، نياز كامل صنعت برق كشور را نيز در اين راستا مرتفع ساخته است.

مفتول آلومینیومی و بیلت

در كارخانه آلومراد، بعد از ذوب شمش های آلومينيومی خالص، سرباره گیری و بهینه سازی مذاب، طی فرآیند ریخته گری پیوسته با تکنولوژی پروپرزی ایتالیا، مذاب آلومینیوم تبدیل به شمش آلومینیومی شده و پس از عبور از دستگاه نورد و کاهش سطح مقطع، تبدیل به مفتول آلومینیومی به قطرهای 5/9 و 12 میلیمتر می گردد.محصول تولید شده به عنوان ماده اولیه تولید سیم های آلومینیومی، به شکل کلاف استاندارد با وزن حدود 2 تن آماده و پس از بسته بندی برای مشتریان ارسال می گردد. شرکت آلومراد قابلیت تولید انواع مفتول های آلومینیومی EC، آلیاژی گروه 6XXX، منیزیم دار، تیتانیوم دار و … را با اهداف ویژه تولیدی دارد.

در کارخانه آلومراد، بسته به سفارش مشتري و نوع آلياژ با کمک صفحه ريخته گري مستقیم عمودي (DC)، بيلت با قطرهاي 6 ، 7 و يا 8 اينچ و طول تا 6 متر توليد مي شود. بر روي بيلت های تولیدی در کوره هموژن به منظور اصلاح ساختار عمليات هموژن‌سازي انجام گردیده و در نهايت عملیات برش بيلت ها به طول هاي مورد نظر انجام مي گيرد.

بیلت ها می توانند بر اساس درخواست مشتری به طول 6 متر و یا طول استاندارد 61 سانتی متری برای بیلت 6 و 7 اینچ و 76 سانتی متری برای بیلت 8 اینچ برش زده شوند.

خط توليد بيلت آلومراد توانايي توليد بيلت از گروه های آلياژي ×××1 ، ×××2 و ×××6 را دارد. این محصول ‏ماده اوليه دستگاه های پرس را به منظور تولید پروفيل هاي ساختماني و صنعتي تامين مي نمايد و بخشي از اين ‏ظرفيت، قابليت عرضه به بازار داخلي و خارجي را دارا می باشد.

لطفا، سوالات خود را در خصوص محصولات آلومتک با ما مطرح نماييد.

از متخصصان ما سوال کنید.

گواهی نامه ها و تقدیرنامه ها

تیم مجرب شرکت آلومتک

ما به عنوان یک تیم متحد با شرکت های پیشرو در سراسر جهان کار می کنیم و به مشتریانمان توصیه می کنیم که بالاترین کیفیت ممکن را داشته باشند.

با ما تماس بگیرید